Top 10 goluri din Ligue 1, Franta

Neymar are 2 reușite în Top 10 goluri din Ligue 1 din Franța, iar unul este de revăzut. Pleacă de la mijlocul terenului cu mingea la picior și trece de fundașii adverși cu o lejeritate incredibilă și apoi înscrie.
Dar golul de pe primul loc, marcat de Liénard din lovitură liberă a fost reușit în minutul 93 și a însemnat salvarea de la retrogradare a echipei Strasbourg. În acel meci Lyon a condus cu 2-1, iar Strasbourg a revenit prin golurile marcate în minutele 88 și 93. Echipele din Ligue 1 care au căzut în Liga 2-a sunt: Troyes și Metz. Iar Toulouse va da un baraj pentru a rămâne în prima ligă.

Încă ceva: Paris Saint Germain marchează sau primește goluri rar întâlnite pe un teren de fotbal. Paris Saint Germain inseamnă spectacol total indiferent unde joacă, în Franța sau în Champions League.